5 minut i po zgadze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 minut i po zgadze! Tag: choroba refluksowa    nadkwaśność soków żołądka    problemy żołądkowe    refluks    zgaga

Prawidłowa terminologia dotycząca zgagi brzmi: choroba refluksowa żołądka. Ale bez względu jak ją nazwiemy, efekt jest ten sam: palący ból w żołądku czy przełyku. Czasami może być objawem problemów z żołądkiem, jednak najczęściej spowodowany jest niewłaściwym odżywianiem się. Warto więc zapobiegać przykrym atakom, eliminując niewłaściwe produkty z codziennej diety. Jeśli jednak zgaga już nas dopadła, można zastosować specjalne lekarstwa, które skutecznie zniwelują nieprzyjemne uczucie uczucie pieczenia.

Skąd się bierze zgaga?

Zgaga jest powodowana nadkwaśnością soków żołądka. Podczas spożywania posiłków mechanizm jedzenia powinien wyglądać następująco: pokarm trafia najpierw do przełyku a następnie jest trawiony w żołądku przez soki trawienne. Kolejnym etapem, w drodze przez układ pokarmowy, powinny być jelita. Jednak nie zawsze tak bywa. Zdarza się bowiem, że w niektórych przypadkach pokarm, zamiast przejść do jelit, zaczyna się cofać. Jako, że miał on już do czynienia z kwasami żołądkowymi, naturalnym uczuciem powrotu zakwaszonego pokarmu jest pieczenie i uczucie palenia w przełyku.

Co powoduje zgagę?

Jeśli powodami zgagi nie są poważne problemy żołądkowe lub trawienne, winowajcą jest nieodpowiednia dieta. Do występowania choroby refluksowej znacznie przyczyniają się ciężkostrawne, tłuste potrawy, mocne przyprawy, zbyt duża ilość węglowodanów, nadmierne objadanie się a co za tym idzie, również otyłość. Niekorzystnie wpływają również napoje gazowane, kawa oraz alkohol.

Jak pozbyć się zgagi?

Najlepiej jej zapobiegać. Można tego dokonać zmieniając nawyki żywieniowe, wykluczając z jadłospisu omówione powyżej produkty. Warto także podzielić jedzenie na mniejsze porcje, w ten sposób żołądek nie będzie przepełniony i procesy trawienne przebiegną bez zastrzeżeń. Warto także pamiętać, aby nie objadać się przed snem, gdyż to również może sprzyjać pojawieniu się nieprzyjemnego pieczenia. Jeśli jednak zgaga już się pojawiła, można sobie z nią poradzić. Na rynku dostępne są leki, które skutecznie neutralizują kwasy żołądkowe oraz obniżają ich produkcję w żołądku.

Do najpopularniejszych leków na zgagę można zaliczyć:

Rennie – szybko i długotrwale neutralizuje nadmiar kwasu w żołądku dzięki zawartości dwóch silnie zobojętniających substancji, węglanu wapnia i węglanu magnezu.
W żołądku węglan wapnia i węglan magnezu reagują z kwasem solnym, zamieniając jego nadmiar w wodę i substancje neutralne.

 

Manti – lek jest potrójnie skuteczny – natychmiast usuwa wszystkie dolegliwości, pomaga leczyć podrażnienia żołądka oraz chroni żołądek na dłużej tworząc warstwę ochronną na jego ściankach. Manti można stosować przy objawowym leczeniu dolegliwości związanych z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, nieżytem żołądka, nadkwaśnością i innymi zaburzeniami żołądkowymi.

 

Controloc – powoduje skuteczne zmniejszenie wydzielania i produkcji soku żołądkowego. Zaleca się przy takich dolegliwościach jak zgaga, ale również choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, refluksowego zapalenia przełyku, zakażenia Helicobacter pylori. Lek dostepny jest w formie tabletek.

 

 

Anesteloc max – substancją czynną Anesteloc Max jest pantroprazol. Pantoprazol hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, zmniejszając kwaśność treści żołądkowej. Zaleca się stosowanie podczas zgagi u osób dorosłych.

No related posts.

Tag: choroba refluksowa    nadkwaśność soków żołądka    problemy żołądkowe    refluks    zgaga

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 227 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*