Bądź piękna w ciąży

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Bądź piękna w ciąży Tag: balsam na rozstępy    kosmetyki w ciąży    oliwka w ciąży    Palmers Cocoa    preparat na rozstępy

Ciąża – wspaniały czas oczekiwania

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Ale jest to również czas, kiedy ciało wymaga większej pielęgnacji niż zwykle. Jak powszechnie wiadomo, ciąża wiąże się z wieloma zmianami, dotyczącymi zarówno ciała, jak i samopoczucia. Przyszła mama musi się przygotować na nudności, wymioty, obrzęk stóp, a także gwałtowne zmiany nastroju. Wszystko to za sprawą burzy hormonalnej, jaka ma miejsce w ciele kobiety. Niektóre hormony są wydzielane jedynie w okresie brzemiennym, jak np. relaksyna, natomiast produkcja innych zwiększa się. Kobieta w ciąży nagle odczuwa ochotę na pokarmy, jakich do tej pory nigdy by nie zjadła, do tego zachcianki kulinarne mogą zmienić się w jednej chwili. Przez pierwsze tygodnie można odczuwać zmęczenie i senność. Ciąża bywa pierwszym prawdziwym okresem próby dla małżeństwa: kobieta wciąż martwi się, że przytyła, że wygląda nieatrakcyjnie, niespodziewanie wybucha, czasem staje się wręcz nieznośna. Oczywiście każda kobieta przeżywa ten wspaniały okres oczekiwania na dziecko indywidualnie, mniej lub bardziej znośnie. Aby jednak poprawić swój nastrój, należy przede wszystkim dobrze się odżywiać, pić dużo wody i stosować odpowiednie kosmetyki i suplementy diety właściwie dobrane dla każdego organizmu.

Poczuj się komfortowo!

W wyniku zaburzeń równowagi, wiele kobiet podczas ciąży zmaga się często z takimi problemami jak opuchnięcia, wysypki, plamy, rozstępy, cellulit, czy słabe naczynka. Pod wpływem progesteronu występują wypryski, a cera się pogarsza. Mogą pojawić się żylaki, włosy szybciej się przetłuszczają Znaczna część kobiet nie zwraca na to uwagi i zaniedbuje swoje ciało, czując się nieatrakcyjnie, a co za tym idzie odczuwają lęk przed nieznanym, przede wszystkim obawiając się porodu. Aby jednak tego uniknąć, koniecznością wydaje się codzienne dbanie o swoje zdrowie i urodę, co idzie w parze z dobrym nastrojem. W ciąży też można się poczuć pięknie i seksownie. Poprawę samopoczucia osiągnąć można korzystając z usług kosmetyczki lub po prostu zakładając wygodne i modne ubranie. Kiedy kobieta poczuje się atrakcyjna, poprawi się także jej humor i zniknie towarzysząca jej stale niepewność co do samooceny. Zabiegi pielęgnacyjne to jednak nie jedyna rzecz jakiej potrzebuje, a nawet wymaga przyszła mama. Niezbędne jest także wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół, w szczególności podczas burzy hormonalnej, która dotyka kobietę zaraz po zapłodnieniu. Podczas huśtawki nastrojów, kobieta potrzebuje wyrozumiałości, akceptacji i pocieszenia od najbliższych. Powinna czuć się nie tylko mamą, ale partnerką, więc stale potrzebuje zapewnienia, że jest kochana, pociągająca i piękna

Polecane produkty do pielęgnacji ciała w czasie ciąży:

 

PALMERS COCOA Balsam pielęgnacyjny przeciw rozstępom – Unikalna formuła balsamu na bazie masła kakaowego wzbogacona witaminą E, kolagenem, elastyną oraz masłem Shea. Specjalne połączenie aktywnych składników pomaga w zapobieganiu i eliminowaniu powstawania rozstępów skóry w okresie ciąży.

 

PALMERS COCOA Krem ujędrniający do biustu, 125g – Unikalna forma kremu o konsystencji krem żelu zapewniająca wyjątkowe wchłanianie. Krem pomaga odbudować włókna elastyczne, podnosi napięcie i ujędrnia biust zwłaszcza w okresie utraty wagi po okresie ciąży i laktacji.

 

PALMERS COCOA Oliwka terapeutyczna do ciała 150ml – Terapeutyczna oliwka do ciała – To specjalistyczny, uniwersalny produkt stosowany do skóry całego ciała łącznie ze skórą twarzy.Jest produktem wielozadaniowym i skutecznym w walce z bliznami, rozstępami, suchą i zniszczoną skórą oraz z objawami starzenia się skóry.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 227 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*