Bol gowy z tyu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak Cię boli?

Ból głowy z tyłu głowy.

Ból głowy z tyłu głowy jest najczęściej spotykaną dolegliwością        i może stanowić poważny problem. Takie bóle głowy są często określane jako napięciowe bóle głowy. W trakcie trwania takiego bólu  może on pogłębić się w takim stopniu, że stanie się bardzo uciążliwy dla osoby i trudno jej będzie skoncentrować się na swojej pracy. Najczęstszą przyczyną bólów głowy z tyłu głowy jest: stres, depresja, migrena, nieprawidłowa postawa i brak ćwiczeń, uzależnienie od alkoholu i nikotyny a nawet nagłe rzucenie nałogu, zmiany zwyrodnieniowe szyjnego odcinka kręgosłupa, niskie lub wysokie ciśnienie tętnicze, problemy laryngologiczne – zapalenie zatok. Wobec takich bólów w chwili obecnej nie ma określonych środków zapobiegawczych, chwilową ulgę mogą przynieść leki przeciwbólowe, ale ból głowy może powrócić po kilku dniach. należało by trochę wprowadzić zmian w nasze życie – więcej spacerów, zmiana odżywiania, medytacja.

Ból głowy z tyłu z prawej strony.

Ból głowy z tyłu po prawej stronie na pewno wymaga konsultacji z lekarzem. Przyczyny bólów głowy takiego typu mogą być różne. Może to być wysokie lub niskie ciśnienie tętnicze, stres i przemęczenie. W pierwszej kolejności można udać się na wizytę do lekarza rodzinnego. Jeżeli po dokładnym wywiadzie i badaniu lekarz wykluczy powyższe przyczyny bólu głowy z prawej strony, należy wtedy udać się na wizytę do neurologa. Wizyta u neurologa może ocenić czy opisywane objawy wynikają z zaburzeń układu nerwowego. Neurolog wykona podstawowe badania a w razie konieczności zleci badania obrazowe – tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. Możliwe jest też, że ból głowy z tyłu z prawej strony jest to dolegliwość o charakterze neuralgii – nerwoból lub ból związany z zaburzeniami nerwicowymi, złym trybem życia, niewystarczającą ilością lub brakiem snu, czy paleniem papierosów.

Ból głowy z tyłu z lewej strony.

Objawy bólu głowy z tyłu z lewej strony mogą wskazywać na bóle typu migrenowego lub nadciśnienia tętniczego a czasem dyskopatii szyjnej albo ucisku tętnic kręgowych. Takie bóle wymagają dokładnej diagnostyki. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem neurologiem, który zleci wykonanie dokładnych badań w celu określenia przyczyny bólu.

Ból głowy z tyłu czaszki.

Nadciśnienie tętnicze może powodować ból głowy. Charakterystyczną cechą tego bólu jest umiejscowienie bólu z tyłu czaszki.

Ból głowy z tyłu u dziecka.

Bóle głowy z tyłu u dzieci stanowią bardzo często niepokój u rodziców. Zwykle bóle takie nie zwiastują żadnych poważnych schorzeń.  Jeśli jednak dolegliwości związane z bólem są silne lub nawracają dość często, należy sprawdzić jaka jest ich przyczyna. Warto wybrać się z dzieckiem na wizytę do lekarza neurologa dziecięcego. Neurolog na podstawie podstawowych badań określi czy są jakieś odchylenia neurologiczne. Może też zalecić wykonanie badania rtg odcinka szyjnego.

Ból głowy z tyłu za uchem.

Taki typ bólu może wskazywać na objawy migreny lub na początek infekcji związanej z zapaleniem ucha środkowego. W takiej sytuacji należy udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który w razie wątpliwości może skierować na dalsze leczenie do lekarza laryngologa.

Ból głowy z tyłu w ciąży.

Problem bólu głowy dotyczy większości ciężarnych. Główną przyczyną tego typu bólów może być hałas, zmęczenie, brak ruchu na świeżym powietrzu, zmiany hormonalne, które zwykle występują w pierwszym trymestrze ciąży. Przyczyną bólu może też być brak lub nadmiar snu u kobiety ciężarnej. Ulgę może przynieść spacer, zmiana diety na bogatą w magnez, relaks.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*