Co podnieca współczesne kobiety?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Co podnieca współczesne kobiety?

Nie od dzisiaj wiadomo, że kobiety i mężczyźni różnią się pod bardzo wieloma względami. W sferze psychicznej istnieje bowiem mnóstwo różnic w odczuwaniu współczesnego świata. I tak mężczyznom zazwyczaj wystarczy do szczęścia zaspokojenie podstawowych potrzeb fizjologicznych i życie opierające się na prostych zasadach, za to kobiety obdarzone są dużą wrażliwością i często towarzyszą im większe emocje. Nie inaczej mają się sprawy jeśli chodzi o sypialnię. Różne jest tak naprawdę podejście do seksu każdej ze stron. Chociaż najczęściej rzeczy i sytuacje, które wywołują podniecenie, zależą od indywidualnych odczuć i konkretnego charakteru, to jednak można zauważyć pewne prawidłowości powstające w tej kwestii życia codziennego.

Niejednokrotnie badania potwierdziły, że mężczyźni w swoich fantazjach i wymaganiach seksualnych największą uwagę kierują na cechy fizyczne, czyli biust, pośladki i nogi. W przypadku kobiet sprawa nie wygląda tak prosto. Wiadome jest, że w znacznej mierze pociągają ich również miejsca intymne, lecz nie jest to kwestia decydująca o udanym życiu erotycznym. Poza atrakcyjnością zewnętrzną kobiety bowiem przykładają ogromną uwagę do innych elementów. Z niektórych badań wynika, że patrząc na fotografię mężczyzny dla płci pięknej ważne jest także ubranie, buty a nawet na tło, ponieważ im jest ono milsze, harmonijne, przyjemne, tym lepsze wrażenie wywiera na ich odczuciach. Ponadto kobiety są również wymagające w kwestii psychiki. Aby zadowolić je, należy poświęcać im dużo zainteresowania, troszczyć się o ich potrzeby i wyrażać uczucia. Mężczyzna musi zapewnić swojej partnerce poczucie bezpieczeństwa oraz sprawić, by czuła się komfortowo. Największe podniecenie u kobiet wywołuje dotykanie miejsc intymnych lub oglądanie erotycznych zdjęć oraz filmów. Jednakże istnieje wiele innych sytuacji pozytywnie wpływających na kobiecy seksualny nastrój. Zdarza się bowiem, że podniecenie wywoływać może masaż pleców lub innych miejsc na ciele. Często również wystarczy samo przytulanie i całowanie, aby dobrze rozpocząć upojną noc. Doskonale na kobiety wpływa również zapach mężczyzny czy  miły, przyjemny, męski głos i szeptanie do ucha. Ponadto kobiety lubią również obserwować mężczyznę wychodzącego spod prysznica. Sylwetka partnera, gdy jego ciało jest jeszcze mokre wydaje się wtedy jeszcze bardziej atrakcyjna. Niektóre kobiety gustują także w ostrzejszym fizycznym kontakcie, lubią np. klapsy czy ciągnięcie za włosy. Kiedy kobietę podnieca nietypowa część ciała mężczyzny, jak np. stopy, pachy czy uszy, mamy do czynienia z tzw. “fetyszem”.
Aby partnerka zyskała odpowiednią ochotę na seks dobrze jest, aby mężczyzna był delikatny, zmysłowy, a jednocześnie potrafił w niektórych sytuacjach dominować i przejmować inicjatywę. To cechy, których kobiety najczęściej szukają wśród swoich wybranków. Jednakże nawet jeśli odpowiednio rozpoczniemy erotyczne doznania, mogą one pójść na marne, jeśli zdrowie sfer intymnych partnerki nie jest w dobrym stanie. Różnego rodzaju choroby kobiece mogą bowiem skutecznie uprzykrzyć życie seksualne. Infekcje intymne są bowiem bardzo często spotykane, nawet w przypadku dbania o higienę i współżycia ze stałym partnerem. Zagrożeniem dla kobiety są więc grzybice, różnego rodzaju zakażenia bakteryjne czy suchość pochwy. Ta ostatnia przypadłość jest wynikiem komplikacji związanych z prawidłowym wydzielaniem hormonów. Ponadto suchość pochwy można wywołać poprzez wykorzystywanie niektórych leków, środków antykoncepcyjnych czy antybiotyków. Stosując więc różne sposoby leczenia oraz przeciwdziałania ciąży należy obserwować, czy nie pojawiają się jakieś niepokojące objawy. Z tą sferą intymną związane są także inne dolegliwości. Wystąpić mogą również różnego rodzaju stany zapalne czy alergie. Jeśli tego typu przypadłości są w fazie początkowej, można je zniwelować bez pomocy specjalisty. Specjalne leki na zapalenie pochwy są ogólnie dostępnymi produktami, które można nabyć w każdej aptece. Jeśli jednak objawy są mocno uciążliwe, trzeba udać się z wizytą do ginekologa. Dobierze on właściwą formę leczenia do predyspozycji danego organizmu.

Aby skutecznie podniecić swoją kobietę należy więc odpowiednio się postarać. Jeśli zmaga się ona z jakimiś dolegliwościami, trzeba pomóc jej w rozwiązaniu tego typu problemów, aby czuła wsparcie od strony partnera, co zapewni również poczucie bezpieczeństwa. To niezbędne, by zachęcić kobietę do erotycznych igraszek. Żeby jednak dobrze wypełnić swoją rolę należy zaobserwować co tak naprawdę działa na partnerkę i jakie zachowania warto wykorzystać. By uniknąć różnych nieporozumień często także dobrym rozwiązaniem jest sama rozmowa na takie tematy, aby obie strony bardziej się zrozumiały w tej kwestii. Nie można również zapominać, że do wywołania podniecenia stosuje się także różnego rodzaju afrodyzjaki. Do romantycznej oprawy w postaci kolacji można wykorzystać potrawy do których dodaje się konkretne przyprawy typu chili, imbir, lubczyk i cynamon. Gwarantują one znakomite doznania nie tylko smakowe. Wszystko tak naprawdę kręci się wokół emocji, ponieważ kobiety pragną wyrażania uczuć duszą i ciałem, nie sprowadzając sytuacji seksualnych do zwykłego aktu fizycznego. Jeśli mężczyzna potrafi to zrozumieć, jest na dobrej drodze do tego, by odpowiednio zadowolić swoją partnerkę. Jeżeli partner traktuje kobietę w sposób należyty odpłaci się ona swoim oddaniem i zaangażowaniem. Ta wspólna harmonia jest bowiem niezbędna do stworzenia udanego związku.

No related posts.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 227 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*