Cukrzyca nie musi być wyrokiem

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Cukrzyca nie musi być wyrokiem Tag: cukrzyca    leczenie cukrzycy    preparaty dla diabetyków    zapobieganie cukrzycy

Cukrzyca to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Statystyki podają, że cierpi na nią około 2,5 miliona Polaków w różnym wieku. Jednak dzięki zaawansowaniu technologicznemu to, co kiedyś stawało się nieuchronnym wyrokiem, dziś nie musi być tak traktowane. Owszem, cukrzyca jest chorobą, która bez dwóch zdań utrudnia życie pacjentowi, jednak stosując się do określonych zasad diabetycy mogą dożyć późnej starości.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca nazywana jest „chorobą podstępną” przez to, że pacjenci dowiadują się o niej zazwyczaj, gdy jej stadium jest już zaawansowane. Zakłada się, że w Polsce żyje tyle samo „nieświadomych cukrzyków” co tych poinformowanych o swoim stanie zdrowia (2,5 mln). Cukrzyca jest chorobą , która pojawia się w momencie gdy metabolizm cukru w organizmie jest nieprawidłowy, gdy trzustka nie może produkować insuliny. Osoba chora na cukrzyce musi nauczyć się z nią żyć, stosować określone zasady dotyczące przyjmowania leków, oraz utrzymywania odpowiedniej diety. Diabetycy muszą w swojej diecie ograniczyć spożycie łatwo przyswajalnych węglowodanów i produktów zawierających cukier. Wyróżnia się kilka typów cukrzycy. Najczęstszym rodzajem jest cukrzyca typu 2 – w tym przypadku insulina produkowana jest przez organizm w nadmiarze, lecz nie jest zdolna do przemiany cukru w energię. Cukrzyca typu 1 objawia się niedostateczną produkcją insuliny. Kolejne typy to cukrzyca ciężarnych – choroba ustępuje po narodzinach dziecka – i cukrzyca wtórna, spowodowana np. przez nieprawidłowe odżywianie się.

Co powoduje cukrzycę?

Niestety, w większości odpowiedzialni za rozwój cukrzycy w naszym organizmie jesteśmy my sami. Cukrzyca typu 2, czyli jej najpopularniejsza odmiana, spowodowana jest niezdrowym trybem życia, a co się z tym wiąże, otyłością i nadwagą. Osoby, które nie dbają o swoją sylwetkę, nie odczuwają potrzeby odchudzania, mimo iż wskazówka wagi wyraźnie do tego zachęca i nie podejmują aktywności fizycznej są o wiele bardziej narażone na cukrzycę, niż osoby, które stosują dietę odchudzającą, czy produkty na odchudzanie.

Po czym poznać że mam cukrzycę?

Cukrzyca ma to do siebie, że o jej istnieniu w organizmie dowiadujemy się przeważnie wtedy, gdy choroba jest już zaawansowana. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy nie cierpimy na tą chorobę jest sprawdzanie poziomu glukozy we krwi. Jednak wiadomo, mało kto z nas przejmuje się takimi badaniami, uważając, często niesłusznie, że nas problem cukrzycy nie dotyczy. Jednak są pewne zewnętrzne objawy, których pojawienie powinno skłonić nas do udania się do specjalisty. Mowa o takich objawach jak wzmożone pragnienie, osłabienie, częsta senność, wielomocz, chudnięcie – mimo przyjmowania takiej samej ilości pokarmów.

Jak ją leczyć?

W przypadku cukrzycy niezbędne będzie podawanie insuliny, której to organizm nie posiada w wystarczającej ilości. Diabetycy muszą również do końca życia stosować się do specjalnej diety dla osób chorych na cukrzycę, tak, aby kontrolować poziom glukozy we krwi. Twoim nieodłącznym przyjacielem stanie się również glukometr, którym ten poziom można na bieżąco sprawdzać. Niebagatelną rolę odgrywać będzie również wysiłek fizyczny, gdyż fakt, że ktoś jest chory, nie oznacza że powinien zaprzestać aktywnego trybu życia. Oczywiście wszelki wysiłek powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym, jednak z pewnością nie można go zaniechać.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie zapobiegnięcie cukrzycy. Można to zrobić zmieniając swój tryb życia. Jeśli mamy duża ilość nadprogramowych kilogramów, czeka nas odchudzanie. Na szczęście na rynku istnieje wiele produktów na odchudzanie, które pomogą zmniejszyć łaknienie czy stworzyć uczucie sytości, dzięki czemu nie będziemy aż tak odczuwać głodu. Warto również zastosować dietę odchudzającą, która pozwoli nam pozbyć się nadwagi, tym samym zmniejszając ryzyko pojawienia się cukrzycy w naszym organizmie. Jeśli jednak to się nie udało i jesteśmy diabetykami, nie poddawajmy się . Cukrzyca wcale nie musi być wyrokiem. Podstawą jest wiedza o chorobie i sposobach jej neutralizowania.

Polecane produkty:

 

Dialevel 30 TABL. – Suplement diety Dialevel zawiera kombinację aktywnych substancji mających pozytywny wpływ na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Dialevel może stanowić uzupełnienie diety diabetyków.

 

 

Doppelherz Aktiv Minerały dla diabetyków 30 KAPS. – Preparat specjalnie przeznaczony dla osób z nieprawidłową tolerancją glukozy, jako uzupełnienie diety cukrzycowej.

 

 

Diabetic, 64 kapsułki – Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów. Obniża poziom cukru we krwi.

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 227 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*