Czy Cardiominal działa na poprawę nadciśnienia? Opinie i Cena

50% światowej populacji boryka się z problemem wysokiego ciśnienia krwi. Nadciśnienie powoduje zapaść, zły stan zdrowia, bóle głowy. Ludzie przyjmują leki, które eliminują tylko objawy, ale choroba postępuje. W rezultacie może dojść do udaru, wady serca, zawału serca.

Nowoczesna medycyna się rozwija i leczenie nadciśnienia tętniczego jest możliwe w domu za pomocą tabletek, kapsułek i napojów. Jednym z nich jest Cardiominal.

Co to jest wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)?

Ciśnienie krwi to pomiar ciśnienia lub siły nacisku krwi na ściany naczyń krwionośnych. Przy wysokim ciśnieniu krwi (nadciśnieniu) to ciśnienie na ścianach naczyń krwionośnych jest stale zbyt wysokie. Wysokie ciśnienie krwi jest często nazywane „cichym zabójcą”, ponieważ możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że coś jest nie tak, ale uszkodzenie ma miejsce w twoim ciele.

Co może się stać, jeśli nadciśnienie nie jest leczone?

Nieleczone nadciśnienie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym:

https://gazetapowiatowa.pl/poradniki/zdrowie-i-uroda/nadcisnienie-kryteria-2017/

Kto najprawdopodobniej ma nadciśnienie?

Prawdopodobieństwo wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi jest większe, jeśli:

 • Mieć członków rodziny, którzy mają wysokie ciśnienie krwi, choroby układu krążenia lub cukrzycę .
 • Afroamerykanie.
 • Osoby po 55 lat.
 • Masz nadwagę.
 • Nie ćwicz wystarczająco dużo.
 • Jesz pokarmy bogate w sód (sól).
 • Osoby Palące.
 • Piją dużo (więcej niż dwa drinki dziennie u mężczyzn i więcej niż jeden drink dziennie u kobiet).

Charakterystyka i skład produktu Cardiominal

Skuteczność Cardiominal została udowodniona klinicznie. W trakcie eksperymentu stwierdzono, że w 90% przypadków stan się poprawił, ustąpiły skoki ciśnienia i zmniejszył się wpływ negatywnych czynników na czynność serca.

Suplement obniża ciśnienie krwi i zapobiega rozwojowi problemów sercowo-naczyniowych. Wyeliminuj pięć głównych przyczyn wysokiego ciśnienia krwi:

 1. Przeciążenie stresem.
 2. Żużel w naczyniach krwionośnych.
 3. Żylaki i zakrzepica.
 4. Podwyższony poziom cukru we krwi.
 5. Nadwaga.

Eliminowane są przyczyny braku tlenu we krwi, który jest prowokatorem nadciśnienia.

Wszystko to w połączeniu z naturalnymi składnikami wpływa na układ krążenia, a także reguluje poziom cholesterolu i zapobiega powstawaniu miażdżycy.

Pokrzywa

Pokrzywa to roślina stosowana w celach leczniczych od czasów starożytnych. Jego skład wykazuje ogromne bogactwo antyoksydantów . Związki te pomagają neutralizować uszkodzenia komórek, nawet tych znajdujących się w ścianach naczyń krwionośnych. 

Pokrzywa od dawna jest stosowana jako naturalny środek na nadciśnienie. Jednym z mechanizmów działania przeciwnadciśnieniowego pokrzywy jest stymulowanie produkcji tlenku azotu. To związek, który jest już w naszym organizmie i pomaga rozszerzać naczynia krwionośne, zwiększając ich rozmiar i umożliwiając swobodny krążenie krwi. 

Ponadto pokrzywa działałaby blokując kanały wapniowe , czyli pomagając zrelaksować serce. Jak dotąd nie znaleziono żadnych badań na ludziach, tylko na zwierzętach. Jeden z nich wykazał, że pokrzywa obniża ciśnienie krwi, jednocześnie zwiększając stężenie antyoksydantów w sercu. 

Wreszcie badanie przeprowadzone na szczurach wykazało również, że pokrzywa może mieć działanie hipotensyjne i moczopędne , umożliwiając eliminację nadmiaru sodu i wody z organizmu.

Jagody głogu

Jagody głogu Crategus Owoce głogu rosnące na drzewach głogu z rodzaju Crataegus. Tradycyjnie jagody te były stosowane w leczeniu dolegliwości serca. Owoc Crataegus jest bogaty w polifenole przeciwutleniające. 

Przeciwutleniacze mogą mieć korzystny wpływ na organizm, ponieważ blaszki miażdżycowe tworzące się w tętnicach i blokujące je przechodzą proces utleniania. W ten sposób przeciwutleniacze mogą mieć działanie przeciwpłytkowe . 

W medycynie chińskiej jagody głogu Crataegus były używane do poprawy zdrowia w różnych chorobach.  Według badań przeprowadzonych na szczurach owoc Crataegus może działać rozszerzająco na naczynia krwionośne, czyli rozluźniając tętnice, a tym samym obniżając wysokie ciśnienie krwi. 

Badanie przeprowadzone na 36 osobach z wysokim ciśnieniem krwi, którym suplementowano jagody głogu Crataegus, wykazało obniżone ciśnienie rozkurczowe krwi. 

Wreszcie, inne badanie przeprowadzone na 79 osobach z wysokim ciśnieniem krwi i cukrzycą wykazało, że ci, którzy spożywali jagody głogu Crataegus w formie suplementu, byli w stanie poprawić kontrolę ciśnienia krwi w porównaniu z tymi, którzy nie przyjmowali suplementu. 

Witamina B6

Witamina B6 jest niezbędna dla metabolizmu składników odżywczych, funkcji neurologicznych i układu odpornościowego. Znajduje się w mięsie, kiełkach pszenicy, jajach, rybach, warzywach, roślinach strączkowych itp. 

Niedawno zbadano związek między poziomem witaminy B6 a ciśnieniem krwi. U ludzi niski poziom pirydoksyny lub witaminy B6 we krwi wiąże się z wyższym poziomem ciśnienia krwi. 

W badaniu przeprowadzonym na 20 osobach z wysokim ciśnieniem krwi, wysoka dawka witaminy B6 doprowadziła do znacznego obniżenia poziomu ciśnienia krwi. 

W innym badaniu uczestnikom z nadciśnieniem podano kombinację kwasu liponowego i witaminy B6, a wyniki wykazały obniżenie ciśnienia skurczowego (wysokiego) i wzrost poziomu tlenku azotu. 

Cardiominal

Witamina B2

Witamina B2 czyli ryboflawina pomaga w metabolizmie składników odżywczych, czyli pozwala z niej skorzystać, a następnie zamienić ją w energię. 

Występuje głównie w czerwonym mięsie, nabiału, jajach, szparagach, karczochach itp. Najwyraźniej witamina B2 lub ryboflawina mogą obniżać ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem iz określonym typem genetycznym. 

Według badań pewna grupa osób, które cierpiały na choroby układu krążenia i miały nadciśnienie, otrzymywała dawkę witaminy B2 przez 16 tygodni. Wcześniej otrzymywali leki. Jednak żadne leczenie nie miało tak dużego wpływu jak podawanie witaminy B2 na obniżenie ciśnienia krwi. 

Wreszcie inne badanie potwierdza, że ​​chociaż mechanizmy, dzięki którym ta grupa ludzi ma wyższe poziomy ciśnienia krwi, nie są znane, udowodniono, że wraz z korektą niskiego poziomu witaminy B2, poziom ciśnienia tętniczego został obniżony.

Tiamina

Witamina B1 lub tiamina znajduje się głównie w łupinach zbóż, kiełkach pszenicy, drożdżach piwnych, wołowinie, wieprzowinie, orzechach i roślinach strączkowych. 

Witamina B1 lub tiamina są niezbędne do produkcji energii ze składników odżywczych, głównie węglowodanów. Odgrywa zasadniczą rolę w regulacji poziomu glukozy (cukru) we krwi. 

Ostatnio niski poziom tej witaminy powiązano z możliwym wzrostem ciśnienia krwi. W badaniu przeprowadzonym na 12 osobach z podwyższonym poziomem glukozy, którym podawano duże dawki witaminy B1, po 12 tygodniach zaobserwowano obniżenie ciśnienia krwi. 

Jest to bardzo ważne, ponieważ prawdopodobnie wiesz, że wiele osób z wysokim ciśnieniem krwi ma również inne komplikacje zdrowotne, takie jak cukrzyca, nadwaga itp. Jeśli uda nam się poprawić stan odżywienia i ustabilizować ciśnienie krwi, unikniemy wielu długotrwałych powikłań zdrowotnych.

Cardiominal

Czy Cardiominal działa?

Jak widać, Cardiominal jest suplementem bardzo kompletnym, ponieważ dostarcza składników odżywczych i elementów pochodzenia roślinnego, które okazały się skuteczne w normalizacji ciśnienia krwi.

Musisz jednak wziąć pod uwagę pewne kwestie:

 • Suplement diety wykonany z naturalnych składników może nie działać tak samo na różne osoby.
 • Jeśli twój stan odżywienia nie jest optymalny, suplementacja może nie być tak skuteczna.
 • Niektórzy ludzie mogą odnieść korzyści ze zmiany nawyków żywieniowych, która obejmuje pokarmy bogate w potas, magnez i wapń w celu kontrolowania nadciśnienia.


W takich przypadkach Cardiominal może uzupełnić dietę.

Gdzie kupić oryginał Cardiominal

Stosunek jakości do ceny jest ważnym czynnikiem przy zakupie leków. Możesz kupować kiepskiej jakości produkty analogowe lub przepłacać.

Na oficjalnej stronie internetowej możesz sprawdzić cenę Cardiominal i od razu go zamówić. Masz możliwość zostania członkiem promocji i uzyskania rabatu.

Aby dokonać zakupu należy wysłać kompletny formularz, wybrać sposób dostawy i po kilku dniach odebrać paczkę.

Oryginalny produkt dostępny w czerwonym pudełku, ze zdjęciem serca i białym tekstem. Zawiera 30 białych kapsułek oraz instrukcję użycia.

Producenci ostrzegają, że zdarzają się przypadki, w których kupujący padają ofiarą oszustów, a następnie narzekają na słabą jakość.

Co mówią klienci

Badania kliniczne potwierdzają skuteczność Cardiominal. Naturalny skład zapewnia szybki efekt bez skutków ubocznych, a jego przystępna cena naprawdę zaskakuje. Recenzje pokazują, że Cardiominal to bardzo skuteczny produkt do normalizacji ciśnienia krwi.

Dodaj komentarz