Jak zatrzymać starzenie skóry?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kobiety od tysięcy lat marzą o cudownym eliksirze odmładzającym, jednak starzenie wciąż nieodzownie towarzyszy naszemu życiu. Niestety to właśnie na skórze najbardziej widoczne są oznaki postępującego czasu – zmarszczki, przebarwienia, wiotczenie.  Starzenie skóry jest efektem nieodwracalnych zmian w strukturze skóry, co sprawia, że uszkodzeniu ulegają wiązania kolagenowe.

Czas życia komórek jest bardzo zróżnicowany, np. keratynocyty, czyli komórki budujące naskórek odnawiają się już co 28 dni. W procesie starzenia dochodzi do osłabienia mechanizmów regenerujących skórę, przez co nie dochodzi do naprawiania zmian strukturalnych i funkcjonalnych komórek skóry.

Dlaczego się starzejemy?

Za procesy starzenia odpowiada wiele czynników. Specjaliści podzielili je na dwie główne grupy: wewnątrz- i zewnątrzpochodne.

Czynniki wewnątrzpochodne:

– uwarunkowania genetyczne

– zaprogramowany biologiczne czas śmierci komórki

– skracanie fragmentów DNA podczas kolejnych podziałów komórek, co jest związane ze słabnącą z wiekiem aktywnością telomerów

– działanie wolnych rodników tlenowych

– ubytek kolagenu w skórze

-zaburzenia pigmentacyjne

Czynniki zewnątrzpochodne:

– długotrwała ekspozycje na promieniowanie UV (tzw. fotostarzenie)

– palenie papierosów

– niezdrowa dieta

– nieodpowiednia pielęgnacja skóry

Jak zmienia się skóra po  40 roku życia?

Oznaki starzenia pojawiają się w różnym wieku, jednak najczęściej są widoczne w wieku 35-40 lat. To właśnie  w czwartej dekadzie życia , skóra traci ponad 30% wody. Dodatkowo dochodzi do spowolnienia metabolizmu komórkowego, pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się zwiotczała.  Te negatywne zmiany dodatkowo wzmacnia wyraźny spadek estrogenów, związany z menopauzą.

Skóra z dnia na dzień staje się coraz mniej jędrna , zmarszczki pogłębiają się, a owal twarzy nie jest już taki idealny. Na twarzy pojawiają się również przebarwienia i inne niedoskonałości pigmentacyjne.

Jakie zapobiegać starzeniu skóry?

Walkę ze starzeniem skóry najlepiej podjąć wielopłaszczyznowo. Bardzo ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta bogata w tłuszcze, białko, mikroelementy oraz witaminy. Substancje te są niezbędnym składników enzymów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie skóry. Warto zadbać również o odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego, który poprawi ukrwienie skóry.

Obowiązkiem każdej osoby jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych chroniących skórę przed fotostarzeniem. Aby opóźnić pojawienie się oznak starzenie należy stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry, które stymulują odnowę komórkową oraz wzmacniają produkcję kolagenu.

Z myślą o kobietach, które chcą jak najdłużej zatrzymać młody wygląd skóry stworzono formułę przeciwzmarszczkową w postaci kremu Saint Legiere. 

Krem Saint Legiere odżywia skórę, stymuluje produkcję kolagenu oraz pobudza fibroblasty. Dodatkowo neutralizuje ataki wolnych rodników tlenowych. W składzie kremu wykorzystano nowoczesną formę mikrocząsteczek kwasu hialuronowego oraz kolagenu, które wnikają głęboko w skórę oraz nawilżają i stymulują procesy odnowy komórek.  Lagrend Hyaluron Skin Intense Repair aktywuje funkcje życiowe komórek skóry oraz przywraca jej młody i zdrowy blask.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*