Pielęgnacja dłoni

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dłonie to jeden z atrybutów kobiecości, wiele mówią o naszym stylu życia, pracy. Dłonie są bardzo widoczne, dlatego warto o nie dbać. Skóra rąk jest cienka i delikatna, nie ma w niej gruczołów łojowych, a przecież dłonie są ciągle narażone na kontakt z detergentami, wodą. To sprawia, że najszybciej na nich widać postępujące starzenie skóry. Zadbane dłonie to gładka w dotyku, ładnie wyglądająca skóra oraz starannie wykonany manicure. Co zrobić, by to osiągnąć? Wystarczy kilka produktów i wiedza, jak się nimi posługiwać.

Peeling dłoni – wygładza i uelastycznia skórę, ułatwia wchłanianie składników odżywczych. Skóra po peelingu jest miękka, delikatna, rozjaśniona.

Masaż dłoni – wcieramy w skórę trochę olejku lub większą ilość kremu i masujemy każdy palec z osobna i całe dłonie. Taki masaż odpręża, pobudza krążenie. Za pomocą oleju możemy zrobić sobie również ciepłą kąpiel rąk. Wlewamy kilkanaście kropel olejku do ciepłej wody i moczymy ręce. Po takim zabiegu dłonie są mocno nawilżone.

Odżywianie dłoni – kremy do rąk zapewniają nawilżenie skóry, dlatego każda z nas stosuje je kilka razy dziennie. Warto wiedzieć, że kremy do rąk różnią się między sobą i dają nam inne efekty.

Upiększanie paznokci – lakiery Oriflame nie zawierają toluenu i formaldehydów, które są przyczyną uczuleń i niszczą płytkę paznokciową. Kulki do mieszania lakieru nie zawierają niklu.

Proponuję prosty zabieg. Najpierw zastosuj peeling dłoni, później zmyj dłonie, wytrzyj do sucha, nałóż w dłonie dużo oliwki, wmasyj, owiń dłonie folią spożywczą lub włóż ręce w cienkie woreczki nylonowe, zawiń w ręcznik. Przeczytaj ciekawy artykuł, po czym wyciąg ręce z kompresu. Efekt miękkich dłoni powinien utrzymać się  co najmniej 2 dni.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 227 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*