Poznaj swoje włosy

<a href="bliss-hair.com.pl">Aftermarket437203.nslokoz.com;4.nslokoz.com

tetniczenadcisnienieplucne.pl/
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dzisiaj postanowiłem pomóc tym którzy, że tak się wyrażę, zaczynają dopiero swoją „przygodę” z łysieniem. Jeśli dopiero niedawno zauważyliście, że w nadmiarze wypadają Wam włosy nie ma co od razu w panice przeczesywać internet w poszukiwaniu niesprawdzonych preparatów. Najlepiej zacząć od zapoznaniu się z problemem, a także poznanie dokładnie naszych włosów. Temu właśnie służyć ma dzisiejszy wpis.

JAKIS TEKST REKLAMY

Zacznijmy od podstaw, czyli od tego jak nasze włosy, czy raczej pojedynczy włos jest zbudowany. Przede wszystkim włosy tak samo jak paznokcie, gruczoły łojowe i potowe zaliczamy do tak zwanych przydatków skóry. Ogólnie na głowie jest ich w jednym czasie około 100 tysięcy. Włos wyrastają prosto z mieszka włosowego. Każdy jest zbudowany z łodygi która to wystaje ponad skórę, a także korzenia, który to znajduje się z kolei pod skórą głowy. Mamy też opuszek włosa w nim to znajdują się komórki barwnikowe, brodawki włosa, jego pochewki, gruczołu łojowego, oraz komórki mięśnia przywłosowego.

Kolorom naszym włosom nadają wspominane barwniki a zależy on od ilości melaniny – ciemnego barwnika. I tak jeśli nasz kolor jest biały (niezmiernie rzadkie, ale zdarza się) wtedy nasze fryzura jest zupełnie pozbawiona ten barwnika, poprzez jasny blond, który to charakteryzuje się tym, że zawartość melaniny jest w nich znikoma, aż do koloru czarnego z największą zawartością barwnika. Głównym budulcem naszych włosów jest keratyna. Jest to związek który składa się z pewnej liczby aminokwasów. Między innymi są to cystyna, arginina i tyrozyna.

Naturalnym procesem jest wymiana starych włosów przez nowe. Natomiast cykl życia włosa składa się z trzech etapów. Pierwszą fazą redukcji włosa która przechodzi w fazę spoczynku, a ta z kolei zmienia się w etap wzrostu. W przypadku zdrowego człowieka ponad 80% włosów znajduje się w tej ostatniej fazie, a tylko 10% w fazie spoczynku. Oczywiście kiedy dotyka Was nadmiernie łysienie zaburza to te proporcje. Co ciekawe różne jest też tempo wzrostu włosów i czas trwania całego cyklu ich życia. Teoretycznie ten ostatni trwa 4 lata, ale zdarzają się też przypadki, że trwa on ponad 20 lat. Włosy na głowie rosną najszybciej ze wszystkich które znajdują się na naszym ciele. Średnio jest to 0,35mm na dobę. Jeśli nasze włosy wypadają to oznaczać to może przede wszystkim nie tylko problem natury psychicznej czy kwestii zmiany naszego wyglądu, ale często jest to oznaką problemów zdrowotnych. Włosy są często elementem diagnostycznym. Na podstawie badania pojedynczego włosa można określić ilość pierwiastków, a także toksyn zawartych w naszym organizmie. Wtedy to możemy walczyć z nadmiarem szkodliwych związków.

Na nasze włosy i ich ogólny stan wpływa bardzo wiele czynników, często nawet wymienić wszystkie, a więc postaram się skupić na tych najważniejszych. Przede wszystkim na ich wygląd wpływa sposób w jaki się odżywiamy. Im bardziej trujemy nasz organizm wszelkiego rodzaju „fastfoodami”, zbyt tłustymi potrawami tym gorzej dla naszych włosów. Optymalne dla nich jest dieta bogata w witaminy, a więc więcej warzyw i owoców. Poza tym potrzebują aminokwasów, odpowiedniej ilości węglowodanów. Pamiętajcie też, żeby unikać niedoboru żelaza i cynku.

Na nasze włosy duży wpływ mają także czynniki hormonalne. W przypadku mężczyzn (rzadziej kobiet) mówi się nawet o łysieniu androgenowym, którego głównym winowajcą jest nadmiar testosteronu, który przekształca się w tak zwany DHT – bezpośredni czynnik odpowiadający za wypadanie włosów przy tym typie łysienia. Zasadniczo na nasze włosy wpływa każde większe wahnięcie ilości hormonów w naszym organizmie. Ostatnim czynnikiem z tych dość istotnych jest stres. Ten naprawdę może spowodować spore spustoszenie na naszej głowie.

Po przeczytaniu tego artykułu na pewno wciąż jesteście debiutantami w kwestii walki z łysieniem. Inna sprawa, że aby robić to skutecznie naprawdę trzeba poznać problem od podszewki, tak aby wiedzieć, jaki sposób walki z łysieniem może być w Waszym przypadku skutecznie.

 

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 227 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*