Szampony na wypadające włosy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Pigułki, maści, maseczki, spraye to tylko niektóre z produktów, które możemy wybrać kiedy trawi nas problem łysienia. Są one jednak w pewien sposób nienaturalne. Nie korzystamy z takiej formy poprawy stanu naszej skóry na co dzień. Co innego szampony. Stały się one pewnego rodzaju produktem pierwszej potrzeby, tak jak klasyczne mydło. Dlatego też chciałbym dzisiaj przyjrzeć się bliżej wyborowi szamponów na wypadające włosy.

Na początek chciałem przedstawić trochę szerzej, dwa mniej znane produkty na łysienie. Pierwszym z nich jest szampon Nanoguard. Produkt ten zawiera w sobie formułę Anty-DHT, której zadaniem jest (co oczywiste w sumie) zahamowanie wypadania włosów. Niweluje działanie enzymu 5-AR. Jest on odpowiedzialny za przemianę testosteronu we wspominany wyżej DHT (główny czynnik najczęstszego typu łysienia u mężczyzn). Szampon Nanoguard zmniejsza jego aktywność (enzymu rzecz jasna). I chociaż jego działanie porównywane jest do efektów zażywania tabletek na łysienie, to istnieje dość spora różnica. Jak wiadomo, preparaty zmieniające zawartość DHT, czy działające na testosteron mogą zaburzyć nasza gospodarkę hormonalną. Nanoguard działa tylko na ten zgromadzony w naszych mieszkach włosowych. Stąd też jego stosowanie jest bezpieczne. Do tego jest to produkt oparty na naturalnych składnikach (główną siłą sprawczą jest tu wyciąg z palmy sabałowej).

Revivogen to drugi, mniej znany produkt, który warto przedstawić. Podobnie jak opisywany wyżej preparat, jego skład jest oparty o naturalne składniki. Jego minusem jest bez wątpienia czas stosowania. Aby efekty były pewne i w pełni zauważalne, stosować go trzeba kilkanaście miesięcy. Najlepiej nie przerywając terapii. W ciągu tego okresu  składniki szamponu najpierw „pozbywają się” starego owłosienia, a więc możemy mieć wrażenie (całkiem zasadne zresztą), że łysiejemy bardziej. Kolejną fazą jest pobudzenie mieszków włosów, do tworzenia nowych, mocniejszych komórek. Na koniec tego krótkiego opisu chciałbym sprostować jedną informację. Co prawda szamponu należy używać dość długo, ale pierwsze efekty zauważymy już po dwóch tygodniach używania.

Nie ma co ukrywać i próbować zaklinać rzeczywistości, oczywistym jest, że najbardziej znanym szamponem na wypadanie włosów jest Revita. Jego nazwa jest najczęściej wymieniana w kontekście skutecznych preparatów na walkę z łysieniem. Już niedługo zaprezentuję wam pełną recenzję tego szamponu więc wybaczcie, że ograniczyłem się tylko do krótkiej informacji o nim . Drugim znanym produktem, który również potraktuje po macoszemu jest szampon firmy Sigma Skin, który opisałem w tym wpisie.

Istotą tego wpisu jest tak naprawdę, że poza tymi najbardziej znanymi preparatami, są jeszcze mniej rozpoznawalne, co wcale nie musi oznaczać, że są gorsze. A istotą dzisiejszych czasów jest możliwość wyboru, która została nam dana. Nawet w tak przyziemnych sprawach, jak łysienie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*