Szkarlatyna objawy – serwis jak leczyć szkarlatynę?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Szkarlatyna objawy

Pierwsze objawy szkarlatyny

Są często niespecyficzne, podobne do objawów grypy i przeziębienia, którym nie nadaje się specjalnego znaczenia i nierzadko się je lekceważy. Jednym z głównych objawów jest wysoka gorączka, osiągająca w trakcie choroby nawet 40 stopni Celsjusza. Lekarz pediatra czasem może pomylić objawy, szczególnie że wysypka pojawia się po 2-3 dniach od zarażenia. Ważne jest. aby zrobić wymaz z gardła, w którym można określić występowanie paciorkowca grupy A. Wówczas lekarz nie powinien mieć wątpliwości i poprawnie zdiagnozować chorobę.

Malinowy język – klasyczny objaw szkarlatyny

Charakterystycznym objawem jest czerwony język przypominający malinę (także biały nalot na języku). Zabarwienie języka występuje tylko w trakcie przebiegu choroby. Malinowy język nie powoduje bólu i zanika samoistnie po kilku dniach, w niektórych przypadków szkarlatyna powoduje zapalenie migdałów. W ciężkich przypadkach konieczne może być usunięcie migdałów, działanie to występuje tylko wtedy, gdy antybiotyki i leczenie nie przynosi efektów.

Wysypka na ciele

Wysypka pojawia się na zgięciach, dobrze widoczna jest w okolicach brzucha, klatki piersiowej i pachwin. Polika są mocno zaczerwienione, a okolice ust blade.

Istnieje wiele chorób, których leczenie objawów jest łatwe. Niestety, w przypadku szkarlatyny nie jest to takie proste. Bakterie z organizmu mogą być usunięte tylko za pomocą antybiotyków. Nieleczona infekcja powoduje narastanie gorączki i objawów towarzyszących, co doprowadza do osłabienia i wyniszczenia organizmu. Zwłaszcza u dzieci i osób starszych zastosowanie antybiotyku jest niezbędne i tylko on spowoduje obniżenie gorączki oraz zanik innych objawów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*