Trening w taliach – czy trenerzy gorsetu pracują?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Przegląd treningu talii

Trening taliijest jednym z najnowszych szaleństw w społeczności żywienia i ćwiczeń. Niektórzy twierdzą, że to najlepszy sposób, aby szybko uzyskać seksowną sylwetkę klepsydry. Inni twierdzą, że jest to szkodliwe dla zdrowia, zagrażając organom i funkcjom organizmu.
Wiele osób zastanawia się, czy jest to sztuczka na życie czy moda sprzedawcy – staramy się pokazać, co robią trenerzy talii i jak pracują amatorzy gorsetu.
Wiemy wiele o zapotrzebowaniu publicznym i wnikliwe dochodzenie, które wynika z kultowej postaci Kim Kardashian, ale czy to oznacza, że jest to praca dla ciebie?
Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedziećTrening taliidzisiaj.kim kardashian waist training Trening w taliach   czy trenerzy gorsetu pracują?

Co to jest trening talii?

Trening talii jest procesem noszenia restrykcyjnej odzieży w celu osiągnięcia pożądanego kształtu ciała. Już w XIX wieku kobiety nosiły gorsety, aby zmusić ich talię do pożądanego kształtu. Trening talii oparty jest na podobnym pomyśle.
Kobiety, które będą trenować w pasie, będą miały na sobie gorset przez kilka godzin dziennie. Następnie stopniowo napinają ten gorset, nosząc go do 18 godzin dziennie – w tym na siłowni.
Zwolennicy treningu talii twierdzą, że jest to sprawdzona, sprawdzona w czasie metoda rzeźbienia ciała dokładnie tak, jak tego chcesz.
Krytycy jednak to nazywająniebezpieczne i nieskuteczne.

Zalety tali trenerów

Zwolennicy trenowania talii twierdzą, że posiada szereg unikalnych i potężnych zalet, w tym wszystkie z poniższych:
– Uzyskaj atrakcyjny kształt klepsydry i rzeźb swoje ciało dokładnie tak, jak chcesz
– Zmniejsz żołądek, więc spożywaj mniej ogólnych kalorii

– Zmusz swoje ciało do nowego kształtu, dostosowując się do sztywności gorsetu
– Popraw pozycję
Zwolennicy treningu na pasie naprawdę to lubią: ignorują brak dowodów naukowych i twierdzą, że naprawdę byli w stanie doświadczyć efektów odchudzania podczas noszenia gorsetu.

Ograniczone dowody naukowe na poparcie treningu gorsetu

Niestety dla kibiców treningu talii, żadna z powyższych korzyści nie została przetestowana ani sprawdzona. Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że trening talii zmniejszy na przykład żołądek.
Nie ma też żadnych dowodów na to, że ciało kobiety zachowa kształt gorsetu po zdjęciu.
Zasadniczo, jeśli chcesz utrzymać wyniki odchudzania „osiągnięte” podczas noszenia gorsetu, będziesz musiał stale nosić gorset. W przeciwnym razie ciało naturalnie rozszerzy się do pierwotnego kształtu.

Dlaczego Can Corset Cinchers może być niebezpieczny?

Waist Training Side Effects Trening w taliach   czy trenerzy gorsetu pracują?
Większość lekarzy zgadza się, że trening taliowy jest niebezpieczną praktyką z następujących powodów:
– Gdy gorset ściska zewnętrzną część ciała, ściska także narządy wewnętrzne. Nadmierna presja na narządy wewnętrzne może powodować poważne problemy zdrowotne.
– Gdy płuca nie mogą prawidłowo się rozszerzyć, zwiększa to ryzyko zapalenia płuc. Utrudnia to również organizmowi uzyskanie potrzebnego tlenu – co jest szczególnie niebezpieczne, gdy jesteś na siłowni.
– Gdy żołądek i okrężnica nie mogą się rozszerzać, wykazano, że zwiększa ryzyko przewlekłego zaparcia i zgagi.
– Ciągłe ograniczanie żeber i mięśni może powodować siniaczenie w górnej części ciała i stały, przewlekły ból – nawet po zdjęciu gorsetu.
– Jednym z najpoważniejszych zagrożeń związanych z noszeniem gorsetu jest to, że może on zmniejszyć przepływ krwi do i z serca. Może to prowadzić do zawrotów głowy i omdlenia. Jeszcze w XVIII wieku mylili leżanki bez powodu: kobiety zapadałyby się na tych kanapach, ponieważ ich gorsety były zbyt ciasne.
Skąd czerpiesz wszystkie korzyści płynące z treningu taliowego? Krytycy mówią, że gorset po prostu zmusza kobietę do zjedzenia mniejszej ilości pokarmu, co nieuchronnie prowadzi do utraty wagi.
Następnie, zdejmując gorset, jej talia naturalnie rozszerzy się do pierwotnej wielkości, a ona zacznie jeść więcej – dlatego korzyści są bardziej zauważalne podczas noszenia gorsetu.

Talia treningu Kim Kardashian

Wielu z was tu jest, ponieważ słyszeliście o gorsecie treningowym Kim Kardashian. W jaki sposób najsłynniejszy na świecie armeńsko-amerykański Amerykanin dostaje tak seksowne krzywe? Nosi gorset.
Kim K opublikowała kilka zdjęć siebie na Instagramie w gorsecie. Ona twierdzi, że nosić gorset przez 6 tygodni na raz, aby cieszyć się potężnymi korzyściami utrata masy ciała i rzeźbione krzywe.
Ważne jest, aby pamiętać, że Kim K właściwie nie sprzedaje własnego gorsetu. Zamiast tego reklamuje gorsety niektórych innych firm. Zobacz sekcję „Gdzie kupić gorset”, aby uzyskać więcej informacji.

Ciekawy przypadek Cathie Jung, kobiety o najmniejszej talii świata

Prawdopodobnie nie słyszałeś o Cathie Jung. Być może jednak widziałaś zdjęcia: obecnie posiada rekord świata Guinessa za najmniejszą na świecie talię.
Według oficjalnej strony Cathy, jej talia jest „mniej więcej tego samego rozmiaru co zwykły słoik z majonezem”. Ona nosi jeden gorset 24 godziny na dobę i posiada „około 100” innych gorsetów, których używa regularnie.
Cathie nazywa siebie królową gorsetu, a jej talia jest śmiesznie mała. Ponieważ jednak nosi gorset przez 24 godziny na dobę, jej talia prawdopodobnie powróci do swojej naturalnej formy, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.
W każdym razie, jeśli widziałeś zdjęcia Cathie, musisz rozpoznać, że trenowała talia do ekstremum: chyba, że chcesz nosić jeden gorset przez 24 godziny dziennie i dziesiątki innych gorsetów przez cały tydzień, a nigdy zdejmij te gorsety, w najbliższym czasie nie będziesz wyglądać jak ona.

Gdzie kupić gorset

Dzięki Kim Kardashian, Amber Rose i innym celebrytom, wokół gorsetów pojawiło się ostatnio sporo uwagi.
Nie ma zbyt wielu sprzedawców sprzedających gorsety. Dwa z największych w branży to:
Klepsydrowy Anioł (HourglassAngel.com) i Waist Gang Society (WhatsAWaist.com) oraz wszystkie inne dostępne na Amazon.
Drugi, Waist Gang Society, sprzedał swoje produkty Kim Kardashian, Amber Rose, Black Chyna i innym celebrytom. Sprzedają tradycyjne gorsety, a także pełne obcasy do strojów „biustonoszowych” w klatce piersiowej.
Gorsety Talii Gang Society zaczynają się od 125 $. Klepsydra Angel oferuje bardziej konkurencyjne ceny, a gorsety takie jak Treningowy Pas do Treningu Band od Ann Chery zaczynają się od 55 $.

Jak rozpocząć trening talii

Według kibiców treningu talii, jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania, gdy trening talii jest wzmocnienie rdzenia. W przeciwnym razie gorset zmiażdży twoje narządy wewnętrzne i doprowadzi do silnych siniaków, bólu i długotrwałych skutków zdrowotnych.
Dlatego upewnij się, że masz silne bóle mięśniowe przed rozpoczęciem – lub upewnij się, że podstawowa rutyna jest kluczową częścią treningu, gdy masz na sobie gorset.
Zwolennicy zalecają również noszenie gorsetu przez 6 tygodni, aby uniknąć długotrwałych skutków zdrowotnych.
Inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas treningu talii, polega na tym, że będziesz mieć problem z pęcherzem i głodem podczas noszenia gorsetu: wiele osób twierdzi, że musi siusiać znacznie częściej niż zwykle: twój pęcherz po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby się rozwinąć.
Inni użytkownicy również zgłaszają uczucie głodu przez cały czas, ale nie mogą jeść z powodu wielkości żołądka. To dobrze, jeśli próbujesz poważnie ograniczyć liczbę kalorii, ale może to prowadzić do pewnych problemów z nastrojem i temperamentem, a także innych skutków zdrowotnych.
Gdy już zadbasz o te wymagania i ograniczenia, po prostu nosić gorset wokół talii każdego dnia, napinając go do punktu, w którym jest niewygodny.

Kto powinien wypróbować trening talii?

Wydaje się, że trening talii ma sens: wydaje się rozsądne myślenie, że ściskanie środka ciała przez 18 godzin dziennie ostatecznie doprowadziłoby do długoterminowych zmian fizjologicznych.
Jednak nie ma dowodów naukowych potwierdzających to roszczenie. Badania kliniczne i naukowe nigdy nie stwierdzały, że noszenie gorsetu może prowadzić do długotrwałych zmian w kształcie ciała.
Mając to na uwadze, możesz oszukać ludzi, którzy myślą, że jesteś bardziej gibki niż w rzeczywistości, nosząc gorset. Gorsety można dyskretnie nosić pod ubraniem, aby spłaszczyć brzuch i zaakcentować swoje cycki i tyłek.
Jak tylko zdejmiesz gorset, zauważysz, że twoje ciało wróci do naturalnego stanu – dopóki nie zaczniesz ponownie trenować.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 227 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*