Zdrowie psychiczne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zdrowie przeważnie większości z nas kojarzy się tylko i wyłącznie z ciałem, ponieważ takie dolegliwości odczuwa się bezpośrednio i one czasami nawet uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Jednak nasza psychika jest tak samo ważna, jak i nasze ciało, i ona także musi być zdrowa byśmy mogli normalnie w tym społeczeństwie się zachowywać i być jego pełnowartościowymi członkami. Nie można więc lekceważyć sobie naszej duszy, jako mniej ważnej od ciała, ponieważ czasami te choroby jakie doskwierają naszej duszy, są dużo bardziej bolesne i dużo bardziej dotkliwe, niż te które męczą nasze ciało. Kiedyś nie było lekarzy do psychiki, w ogóle na ten aspekt naszego funkcjonowanie nie zwracano za bardzo uwagi, ale to był błąd, ponieważ o psyche także trzeba bardzo dbać i dzięki temu, że dzisiaj już ludzie sobie takową konieczność uświadamiają, to powstają kliniki leczące z pewnych dolegliwości psychicznych i coraz więcej jest psychologów, którzy są przecież lekarzami naszych dusz.

%name Zdrowie psychiczne

Ważne zdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne, ponieważ czasami nawet to ono się nam bardziej daje we znaki, niż to w jakim jesteśmy stanie jeśli chodzi o nasze zdrowie czysto fizyczne. Człowiek ogólnie jeśli chodzi o psychikę to nie jest najbardziej wytrzymały, chociaż oczywiście zdarzają się także osoby, których nic nie ruszy i są naprawdę bardzo twardzi. Jednak to jest rzadkość. Nawet jeśli ktoś jest poważnie chory, to czasami jego ciało przegrywa z jego psychiką, ponieważ się załamuje, nie myśli pozytywnie, nie widzi dla siebie szansy ratunku, a więc i siłą rzeczy, jego ciało także ma się gorzej. Niektórzy ludzie gdyby tylko uwierzyli, że mogą wyzdrowieć, to naprawdę by to się stało. Właśnie dlatego tak ważne jest zdrowie psychiczne człowieka i o tym zawsze należy pamiętać i jeśli się widzi u kogoś jakieś niepokojące objawy, które mogą na przykład świadczyć o tym, że niestety ale dotknęła go depresja, to musi się on natychmiast udać do specjalisty, ponieważ nie ma co czekać, aż się taka choroba pogłębi i będzie ją dużo ciężej wyleczyć. Jest to tak jak z wszelkimi chorobami fizycznymi, które także łatwiej się leczy, kiedy są one w początkowym stadium.

Zdrowie psychiczne obecnie

Dzisiaj już na szczęście ludzie coraz bardziej zwracają uwagę na to jak ważne jest to, by ich psychika była w dobrym stanie, ponieważ niestety ale czasami kiedy ona szwankuje, to także i nasze ciało odmawia nam posłuszeństwa, jako że jest ono nierozerwalnie z nią związane. Właśnie dlatego dzisiaj jest tak wielu psychologów i tak wiele poradni, do których można się udać jsli ma się jakiekolwiek problemy ze sobą, ponieważ już dzisiaj nikt się tego nie wstydzi, że chodzi na terapię do psychologia, a wręcz dla niektórych jest to powód do dumy, ponieważ takie sesje teraz są szalenie modne i wiele osób chodzi na nie nawet bez większej potrzeby, ale właśnie dlatego, że inni chadzają i on też chce mieć rękę na pulsie i monitorować sytuację. To, że już nie wstydzimy korzystania się z rad psychologów jest naprawdę bardzo dobrym trendem, ponieważ nie jest to nic co może nas krępować i każdy z nas ma czasami takie problemy, więc nie ma co ich ukrywać, ponieważ jest to całkowicie normalna sytuacja, że ktoś z czymś sobie nie radzi.

%name Zdrowie psychiczne

Lekarz psycholog

Psycholog jest to już odmienna profesja od psychiatry, ponieważ psychologowie zajmują się dość błahymi przypadkami w porównaniu z psychiatrą. W zasadzie do psychologa może się udać każdy z nas, jeśli ma jakiś problem i nie potrafi sobie sam z nim poradzić. Przeważnie taka terapia jaką prowadzi psycholog, polega tylko i wyłącznie na rozmowie, jednakże ludziom jest się dużo łatwiej otworzyć przed kimś obcym opowiedzieć mu o swoich problemach, niż przed kimś kogo znają, ponieważ często jest to dla nich krępujące i po prostu się wstydzą. Poza tym do psychologia jakoś zawsze ma się większe zaufanie, ponieważ jest on jednak tak wykształcony by poznawać tajniki ludzkiej psyche. Warto jednak czasami się udać do psychologia, szczególnie jeśli czujemy że nie jest wszystko z nami do końca tak jak być powinno, ponieważ taka porada może nam bardzo pomóc, a zawsze lepiej jest się takimi sprawami zajmować wcześniej, niż kiedy już naprawdę ma się poważne problemy, których rozwiązanie może być dużo trudniejsze.

Lekarz psychiatra

Obecnie wyodrębniła się taka profesja wśród lekarzy, jak lekarz psychiatra. Przeważnie taka osoba jest zatrudnione w szpitalach psychiatrycznych, gdzie decyduje ona o tym, jakie leki powinno się podawać pacjentom i jakie wobec nich stosować inne terapie, które mają na celu im pomóc. Psychiatra zajmuje się już bardzo poważnymi schorzeniami psychicznymi, które nie są tylko i wyłącznie zwykłymi problemami, które w jakimś stopniu dotykają każdego z nas, ale tak poważnymi chorobami, jak na przykład schizofrenia. Psychiatrzy często są także zatrudniani w policji, kiedy na przykład ma się do czynienia z mordercami, którzy także raczej nie są zdrowymi ludźmi skoro dopuszczają się tak bardzo złych czynów. Takich morderców także trzeba zdiagnozować, i powiedzieć, czy w chwili popełnienia morderstwa, byli oni na przykład poczytalni, czy też robili to w szale. Psychiatra nie jest więc łatwym zawodem i samemu trzeba mieć naprawdę bardzo wielką wytrwałość i trzeba być odpornym psychicznie by dać sobie radę właśnie w tak szalenie ciężkim zawodzie.

Choroby psychiczne

Choroby psychiczne wydają się być dzisiaj rzadkością, jednak nie ma nic bardziej mylnego. Bardzo wiele osób cierpi na różnego rodzaju schorzenia, które są związane z ich psychiką, jednak takie osoby rzadko wystawia się na widok publiczny, ponieważ jest to dla nich zbyt wielki szok, mogłyby zrobić coś sobie, czy też innym osobom w ich otoczeniu. Takie choroby mogą mieć różny stopień i nasilenie, jednak zawsze są bardzo uciążliwe zarówno dla osób, które opiekują się chorym, jak i dla niego samego, ponieważ na przykład kiedy cierpi na jakieś lęki, boi się czegoś, to zawsze to widzi i w zasadzie całe swoje życie spędza on w strachu właśnie przed takim obiektem i nikt nie jest w stanie mu wytłumaczyć, że na przykład tego w danym pomieszczeniu nie ma, czy też że nawet jeśli jest to jest totalnie niegroźne. Ludzie chorzy psychicznie przeważnie mają swój własny świat, a więc co za tym idzie, rzadko wpuszczają do niego tych ludzi, którzy są normalni. Ludzie normalni za to, rzadko chcą do takiego świata wejść, ponieważ nie rozumieją ludzi chorych psychicznie i nawet nie starają się ich w jakiś sposób zrozumieć.

Odrzucenie chorych psychicznie

Ludzie mają niestety taką tendencję do odrzucania tych, których się boją i którzy im psują obraz idealnego świata. Jest to nawet nazwane jako separacja doświadczenia. A co za tym idzie, izolują też od siebie te osoby, które niestety są chore psychicznie, ponieważ się ich zwyczajnie boją. Jak taka izolacja się dobywa? Przecież bardzo rzadko można zobaczyć takich ludzi na ulicy, mimo że jest ich naprawdę wielu i to nie są jednostkowe przypadki. Kiedy ktoś z ns widzi kogoś kto jest w jakiś sposób chory psychicznie, to patrzy się na niego, zaczynają się dziwne komentarze, jakieś złośliwe uwagi, czy też odsuwanie od takiej osoby, o jest naprawdę bardzo idiotycznym zachowaniem, ponieważ nie można się tym w żaden sposób zarazić. Osoby, które mają jakieś problemy psychiczne zamyka się często w szpitalach psychiatrycznych, nie pozwala się im wychodzić izoluje od innych, po to właśnie by oni się nie czuli zażenowani tym, że na świecie znajdują się takie choroby i że ludzie jednak na nie cierpią, że świat jednak nie jest taki idealny jak by się tego chciało.

Dbanie o zdrowie psychiczne

Jak można dbać o swoje zdrowie psychiczne? Przede wszystkim raz na jakiś czas fundować sobie mały urlop od wszystkich zmartwień jakie mogą nas dręczyć i starać się spędzić ten czas, tak jak tylko tego chcemy, czyli w sposób, który sprawi nam przyjemność. Poza tym, jeśli coś się z nami dzieje, co jest dla nas bardzo niepokojące, to lepiej jest udać się do psychologa i nie martwić się ewentualnymi komentarzami ze strony innych osób, ponieważ to jak my się czujemy powinno być dla nas najważniejsze. Można także mieć przyjaciela, czy też osobę, do której zawsze będziemy mogli pójść i się zwierzyć z jakiś swoich problemów, które są dla nas ważne, ponieważ tłamszenie takich spraw w sobie jest właśnie najgorsze, jako że wówczas zostaje się z nimi samemu, czasem wydaje się, że już się z nimi uporaliśmy, ale tu nagle się okazuje, że nadal gdzieś ta zadra w nas tkwi i nie pozwala nam być w pełni szczęśliwymi osobami. A więc zawsze jest lepiej starać się swoje problemy wyrzucać na zewnątrz a nie tłamsić je w jakiś sposób w sobie.

%name Zdrowie psychiczne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*